Translate

Winter Mantra

14:15:00 Monika Homolová 0 Comments

Každú zimu si kupujem nejaké nové kožuchy, alebo kabáty. Túto som sa celkom držala pri uzde a kúpila som si len tento jeden hnedý v sekáči. Veľmi sa mi zapáčila tá biela kožušinka ktorá lemuje stred. Kamoši sa mi síce smejú, že som Ivan z Mrázika, ale mne je to jedno. Spĺňa všetky moje kritéria. Ked sa zapne vyzerá to ešte lepšie, lebo sa mi urobí okolo krku taký goliérik. Nemusím mať ani šál, hrdlo mám úplne schované. :)  Jeseň v Bratislave mi pripadá ako Londýnska depka. Večne je tu zatiahnuté. Chýbajú mi farebné kopce a na nich prvý mráz ako je to doma v Banskej. Moja prvá zima v Bratislave...........som pripravená na najhoršie :D , počula som, že ked nasneží 1cm, je tu cestná kalamita.  No uvidíme, jeseň tu bola celkom pekná :) 

(coat: second hand, sweater: Indigo by Marcs&Spencer, Hat: HM, Jeans: Mango, Boots: Mango, Scarf: second hand)

Bonusová fotka TU

Movies: Blow Up

15:53:00 Monika Homolová 0 Comments


Legendárny film Blow Up (u nás známy ako Zväčšenina), je pre mňa jeden z najzaujímavejších filmov. V kinematografii nemám vyhradený štýl. Pozriem si skutočne skoro čo sa mi na oko zdá zaujímavé a podobné témam, ktoré ma bavia. 
 Tento film som s počiatku chcela vidieť iba preto, že sa tam objavuje môj obľúbenec- gitarista Jimmy Page (Led Zeppelin).
Toto dielo má na svedomí Taliansky režisér Michelangelo Antonioni. 
Je to ďalšia autorská úvaha o osamelosti človeka v súčasnom svete. 
Príbeh o človeku, ktorý objaví vraždu a pokúša sa odhaliť pravdu, ktorá mu stále uniká. 
Scenár výstižné zobrazil Londýn polovice 60. rokov, ale jeho obraz je len pozadím pre čudný príbeh plný znechutenia a duševnej prázdnoty moderného človeka,  a falošnosti vo vzťahu človek verzus svet.
Ak sa zameriate na detail filmu, všimnete si typickú farebnú módu, dizajn a celkovo duch tejto skvelej dekády, rebélie adolescentov a počiatky subkultúr.
 Objaví sa tam už spomínaný Page a to s kapelou Yardbirds ešte v zložení aj s Jeffom Beckom.
Odporúčam hlavne retro maniakom :) K filmu sa vraciam často. 
 Aj napriek tomu, že  dialógy sa tam objavujú minimálne, je dej pútavý a pomerne napínavý .lescosmetiquesdesignparis

13:45:00 Monika Homolová 0 Comments

V minulosti som veľmi nezvykla písať o kozmetike, ale keď ma niečo fakt dostane, tak sa o tom  s vami veľmi rada podelím. Snáď ako každá žena či dievča, aj ja rada trávim dlhý čas v horúcej sprche. Zvlášť teraz v zime. Nie som nejaký extra maniak na kozmetiku, ale mám pocit, že sa ním pomaličky stávam, a na každé sprchovanie používam zvlášť (podla nálady) inú vôňu.

Vyskúšala som už dosť veľa druhov sprcháčov. Naposledy to bol Yves Rocher Organická vanilka. Bolo to extrémne sladké a rýchlo sa mi to znechutilo. Vyhľadávam hlavne bio kozmetiku a netradičné vône . Skúsila som aj lacné aj drahé. Až taký rozdiel v tom nie je. Samozrejme pokiaľ nejde o značkové gély, ktoré sa vyrábajú ako doplnok k parfumu. O.o 
Ešte v lete som  nejak zablúdila do kútika s drogériou v hypermarkete Carrefour, kde som objavila na pohľad pekne vyzerajúce sprchové gély a šampóny Nectar of Nature | Les cosmétiques Design Paris. 

Keď som si ich prezrela bližšie zaujala ma široká škála rôznych vonných kombinácii ovocia a bylín. Cena je fakt fantastická. Začína na smiešnom čísle 0,99 € za kus.
Rovno som si kúpila dva kusy. Najviac od nich milujem vôňu bergamotu, a medu.
Tie mám najradšej . Som zvedavá či bude ajnejaká Xmass kolekcia. Taká škorica by bodla .
Nejde tu o žiadnu reklamu, skôr úprimný typ ;) ak ste pôžitkári na vône. Ja teda som ;)
Ako hovorí moja starká : Čistota pol života ;) 

....... a náš účet za vodu sa stále záhadne zvyšuje 0:-)


Incense

22:05:00 Monika Homolová 0 Comments

Za svoj krátky život som spálila minimálne 50 krabičiek........našťastie to neboli cigi ale vonné tyčinky, s ktorými sa mi spájajú vône minulého života a okamihov. Najradšej mám vôňu Mirhy, Daršanu a original červené a modré Nag Champa. 
Pozivítne účínky..........údajne antidepresívne a čistiace vzduch. 
No ja by som našla aj viac.........

Magic Mantra

15:00:00 Monika Homolová 2 Comments

Ahojte! Dlho som tu nebola. Opäť mám chuť na nejaké tie zmeny. 
Nebojte sa stále milujem rocknroll, nedala som sa ostrihať, ani som razantne nezmenila štýl.
 Za celkom malé obdobie opäť nastali v mojom živote malé prekvapivé zmeny. Konečne mám prijateľú pracovnú dobu + kopec času sama pre seba. Kvôli vyťaženosti som v podstate aktivitu na blog úplne zastavila. Nie je nič horšie ako ked vám práca obmedzuje osobný život. 
Som na to dosť citlivá. Ja teda žiadny kariérista nie som. 
Blíži sa koniec roka. Letí to ako voda. Za 8 mesiacov som sa stihla presťahovať na západ, prišla si po mňa láska, som bližšie ku kamarátom, mám novú prácu, nové dve mačky atď atď....
 Akosi sa mi zhmotnili tajné sny. Som šťastná. Približujem sa viac muzike, čo ma vždy lákalo.
Veľké prekvapko pre mňa je, že  pred 4 dňami sa mi naskytla možnosť spolupráci pri hudobnej tvorbe, kde sme s kamošmi improvizovali a vznikol s toho slušný psychedelický nárez, sama som z výsledku dosť spokojná. Viem trochu hrať na bicie a tentokrát to bola aj prvotina na klávesoch. :D Približne do konca roka sa chystáme materiál zverejniť na webe. Je toho dosť, síce skôr menšinový žáner,ale verím tomu, že určitá skupina ľudí si na tom pochutná.. Preto sa nie len o tomto chcem s vami podeliť síce na starej pôde, ale pod novým názvom Magic mantra. Nebude to už len o outfitoch. Držte mi palce. Moja už asi tretia obnova blogu. Som komplikovaná povaha. Čo vám poviem. ;) 

(hat: H&M, top: second hand, wool jacket: Lindex, earrings: etnoshop)